پاورپوینت شهر شاد

پاورپوینت شهر شاد
رشته تحصیلی : شهرسازی

فرمت فایل : ppt

تعداد صفحات : 50

حجم فایل (به کیلوبایت) : 6299

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 6400 تومان

خرید و دانلود

پاورپوینت شهر شاد

دانلود پاورپوینت شهر شاد

این پاورپوینت در 39 اسلاید می باشد

گزیده ای از اسلاید ها :

درباره کتاب

"شهر شاد : تبدیل زندگی ما به واسطه طراحی شهری « کتابی است که توسط چارلز مونتگومری نویسنده کانادایی در سال 2013 نوشته شده است.

مونتگومری در نوشتن این کتاب از رشته های روانشناسی، علم عصب شناسی، برنامه ریزی شهری و تجربه های اجتماعی خود استفاده نموده است.

کتاب مونتگومری ، شیوه هایی را برای تغییر در ساخت شکل شهر پیشنهاد می دهد که با استفاده از رفتارهای انفرادی و اجتماعی هر فرد بازخورد پیدا میکنند.

به طوری که این افراد چه احساسی دارند و به چه می اندیشند؟؟؟

مونتگومری استدلال می کند که در شهر خوشحال، شهر سبز، و شهر کم کربن همانند هم هستند، و همه ما می توانیم به ساخت آن کمک کنیم و نقشی در شادی و سبز بودن شهر خود ایفا کنیم.

- کارشناسان معتقدند چند عامل در یک محیط زیست به رفاه شخصی منجر می شود؛ اولین و مهم ترین عامل، احساس امنیتی است که در یک محیط زندگی، مردم به آن نیاز دارند. این امنیت بیشتر مواقع با ارتباط و تعامل مناسب اجتماعی به وجود می آید. بنابراین شهردار با ساخت مسیرهای طولانی مخصوص پیاده روی توانست مکانی برای رفت و آمد بی دغدغه مردم به وجود آورد . علاوه بر آن، هر یکشنبه حدود 120 کیلومتر از بزرگراه های اصلی شهر را مدت هفت ساعت می بست و اجازه تردد هیچ خودرویی را نمی داد.

- او در بررسی های خود افراد متخصص را به عنوان صاحب نظران مد نظر قرا داده است.

- یان گل برنامه ریزی فضای شهری

- ، برنده جایزه نوبل دانیل کانمان،

- رابرت پوتنام دانشمند علوم سیاسی

- پل زاک، علوم عصبی

- برنامه ریزان حمل و نقل لارنس فرانک و جفری توملین،

- استاد روانشناسی رابرت تایر

- اگر ما بخواهیم برای افزایش کیفیت زندگی تلاش کنیم، نه تنها باید خیابان مهمان نواز داشته باشیم بلکه میدان های شهری ، مکان های بازار، piazzas پلازاها و مکان های که در آن اعضای جامعه برای فعالیت های لازم در هم جمع می شوند، که شامل مغازه ها و خدمات محله و که در آن می باشد،

- افراد در این فضاها فعالیت های متفاوتی انجام می دهند در حالی که مشغول ، ملاقات همسایگان خود و توقف برای ناهار هستند، کودکان در حال بازی هستند در حالی که پدر و مادرها با هم صحبت می کنند، معاملات کسب و کار رسمی در کافه ها، و شاید یک فرد آلزایمری بتواند حضوری در فضا داشته باشد.

- در حالی که چین و کشورهای در حال توسعه را ممکن است برای زندگی انتخاب کنید برای افزایش بهره وری و استاندارد زندگی های پروژه های ساخت و ساز گسترده، شمال امریکا و اروپا باید بالاتر از این افزایش یابد، و پرورش ارزش بالاتر از کیفیت زندگی است.

- موفقیت در آینده طراحی شهری از مستلزم آن است که فرهنگرا در جامعه بوجود آوریم و جوانان را نیز با پرورش خلاقیت، انعطاف پذیری فکری وارد جامعه نماییم این خود پیش برد سیاست سلامت فکری و فیزیکی جامعه است که از بودن در یک محیط اجتماعی غنی سرچشمه میگیرد.

- این مدل توسعه شهری (به خصوص در کشورهای در حال توسعه و کشورهای نفت خیز) از تاکید بیش از حد بر اهمیت مدلGDP  است که می بیند بهره وری و استاندالد اقتصادی زندگی می کنند به عنوان هدف نهایی ناشی میشود.

- از سوی دیگر، شهرهای اروپا، و برخی از شهرها آمریکای شمالی، فراتر از اقدامات اساسی اقتصادی در زندگی مردم در حال حرکت و به طور فزاینده با تاکید بر کیفیت زندگی می باشند.