اختلاط بتن از انتخاب مصالح اولیه تا سازه نهایی

اختلاط بتن از انتخاب مصالح اولیه  تا سازه نهایی
رشته تحصیلی : شهرسازی

فرمت فایل : pdf

تعداد صفحات : 32

حجم فایل (به کیلوبایت) : 23

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 3500 تومان

خرید و دانلود

 

اختلاط بتن 
 از انتخاب مصالح اولیه برای تا سازه نهایی 

اختلاط بتن  از انتخاب مصالح اولیه برای تا سازه نهایی 

توضیحاتی درباره نویسنده مقاله 

سوتیتد 

ماهیت مساله

پروسه بی عیب ونقص

بتن با تكنیك ضعیف 

بتن با تكنیك بالا

مخلوط های سه تایی

انتخاب مخلوط

عملیات بتن ریزی

میلگرد گذاری بتن

بتن خود سفت شو

 

تغییر پذیری بتن

پایداری

جنبه های خاص بتن پیش ساخته

نتیجه گیری

آدام نویل یكی از نویسندگان معتبر در رابطه با فن آوری بتن در سطح بین المللی است. وی دارای مدارك.MSC  .PHD   و DSC  از  دانشگاه لندن و همچنین مدرك DSC از دانشگاه لیدز است. در دوران كار حرفه ای بلند و بر جسته اش، او مهندس هیدرو الكتریك و ایستگاههای نیروی هسته ای بوده، و در دانشكده های زیادی به عنوان ریاست گروه مهندس عمران دانشگاه لیدز، عضو هیئت مؤسس مهندسی و تحقیقات فارغ التحصیلی دانشگاه كالگری ( كانادا) و ریاست دانشگاه داندی در اسكاتلند خدمت كرده است. از سال 1987 دكتر نویل مشاور در امور بتن و سازه بوده و تجربیات قابل توجهی نیز به عنوان یك متخصص در ایالات متحده كپ كرده است. وی نویسنده بیش از 250 مقاله فنی و همچنین نه كتاب درباره بتن، تحلیل سازه و مترهای استاتیك بوده است، معروف ترین كتاب او به نام ویژگی های بتن، به سیزده زبان ترجمه شده و بیش از نیم میلیون نسخه از آن در جهان فروخته شده است. آخرین كتاب او ( 2003 ) به نام نویل و بتن- آزمون انواع رفتارهای بتن است.

سوتیتد:

اكثر مقالات درباره بتن روی یكی از خصوصیات آن توجه دارند، بنابر این تصویر مبهمی از اهمیت پارامترهای گوناگون برای رسیدن به یك سازه بتنی خوب، ارائه می دهند. موضوع این مقاله این است كه این هدف با بكارگیری رشته ای عملیات یكپارچه قابل دسترس است و هر كدام از این  عملیات ها بطور خلاصه بررسی شده اند. موارد ذكر شده عبارتند از سیمان در عصر حاضر، انتخاب مواد اولیه برای مخطوط كردن  بتون، استفاده از بیندرها ( ملات) مانند خاكستر بادی و دوده سیلیسی، بتن خود سفت شد و سازه پایدار مقاله حاضر همچنین نگاه هایی به جنبه های خاص بتن پیش ساخته دارد.

متن:

تمام مقالات بتن تنها یك هدف دارند:‌  دستیابی به یك سازه رضایت بخش،‌ یعنی سازه ای كه سالم و پایدار باشد. متأسفانه با وجود انتشار هزاران مقالات پژوهشی در سال، در بسیاری از سازه ها،‌ به خوبی كه باید باشد نیست. این مقاله قصد دارد تا به توضیح این وضعیت بپردازد.

مقاله حاضر امیدوار است با نشان دادن كم كاری در زمینه ساخت و ساز با بتن بتواند خوانندگان را در  پیشبرد راهكارهای مختلف یا حداقل در نگرش دوباره به قصور در بتن كمك كند.